Články z akcí
Autor: Otec
Dne: 27.06.2023
Na posledních schůzkách všech oddílových družin většinou chodíváme na minigolf. S nejstarším Feraxem jsme ale tentokráte udělali výjimku – vydali jsme na laser game. Tedy na hru, kde po sobě lidé střílejí laserovými puškami v tmavé uzavřené aréně. Tohle netradiční zakončení školního roku na závěrečnou středeční schůzku nalákalo celých 9 dětí, což je na letošní poměry Feraxu opravdu hodně.
Vše to začalo srazem na Husitské. Bohužel nás zde zastihla bouřka, která se s námi hnala celou cestu šalinou...
Autor: Otec
Dne: 25.05.2023
Máj je nejen lásky čas, ale i čas bojovat proti rakovině naším obvyklým způsobem, a to zapojením se do 27. ročníku Českého dne proti rakovině, neboli Květinového dne. V tento den chodí v ulicích dobrovolníci ve žlutých tričkách a nabízejí kolemjdoucím kytičky měsíčku lékařského. Výtěžek z této sbírky jde na boj proti rakovině. Letošním tématem byly nádory průdušek a plic a další komplikace zapříčiněné kouřením.
Jako každý rok, tak i tentokrát, jsme se této sbírkové akce zúčastnili i my. Vytvořili...
Autor: Terka
Dne: 31.08.2023
S příchodem jara jsme se vydali na každoroční výlet k Adamovské studánce U Srnce. Letos jsme vyrazili s úmyslem seznámit se s nejlepšími ctnostmi správného indiána. Těchto ctností je sedm – čekalo nás tedy sedm úkolů, v nichž jsme mohli ukázat, co v nás je. A za každou splněnou výzvu jsme byli odměněni barevným pírkem, aby i ostatní indiánské kmeny věděly, jak statečný a dobrý jsme kmen.
Na Královopolském nádraží jsme se setkali v úctyhodném počtu třiceti dětí a vedoucích i jednoho psa. Následně...
Autor: Rogi
Dne: 22.02.2023
Druhý nácvik v předvečer soutěže ZL SPTO v Deskových hrách proběhl v podobném duchu, jako ten první o týden dříve jen s tím rozdílem, že úvodní blok dvou nejmladších kategorií jsme prodloužili o 15 minut. Ostatní dva bloky pak trvaly v klubovně stejně jako minule hodinu a čtvrt.
Nejmladší tedy hned o půl čtvrté zahájili hru HOP! a potom se přesunuli k UNU. Odehráli od každého akorát dvě hry a už se přihrnuli další dvě výrazně početnější kategorie na DOBBLE a UBONGO. Mezitím si ještě instruktoři...
Autor: Rogi
Dne: 11.02.2023
První ze dvou nácviků na druhou soutěž v aktuálním ročníku Zelené ligy SPTO se uskutečnil v pátek 10. 2. 2023 v klubovně. Celá akce byla rozdělena na tři bloky po hodině a čtvrt.
První část od 15:45 byla určena pro dvě nejmladší kategorie, které na soutěži budou hrát karetní hru UNO a deskovou hru HOP! Nejdříve přišel na řadu právě HOP. Jak vedoucím, tak dětem kolem jednoho stolu dala hra podobná Halmě docela zabrat a spolu s řešením různých herních situací nám trvala přesně hodinu. Na UNO tedy...
Autor: Otec
Dne: 11.02.2023
Každý rok jezdíme se staršími dětmi poznávat některé naše význačné město. Letos jsme takto zavítali do Plzně v celkovém počtu devíti dětí a šesti vedoucích a instruktorů, z nichž někteří jeli od začátku a jiní ještě v pátek o Pololetních prázdninách organizovali s menšími dětmi výlet Údolím Bílého potoka.
V pátek ráno jsme nasedli na vlak na Královopolském nádraží a odpoledne, po mnohahodinové cestě, dorazili do Plzně. Jako první jsme šli na naše ubytování, jímž tentokrát bylo Středisko volného...
Autor: Rogi
Dne: 11.02.2023
Zatímco nejstarší oddílová družina vyráží o Pololetních prázdninách a přilehlém víkendu do nějakého vzdálenějšího českého města za poznáním, tak ti mladší z Fortisu a Fidelisu na jednodenní výlet, většinou ne až tak daleko.
Jen si vezměte ten rozdíl - Plzeň a Veverská Bítýška. V tomto menším městě byla naším hlavním cílem návštěva Jarošova mlýna. Než jsme se ale k němu dostali, museli jsme absolvovat asi čtrnáctikilometrovou trasu. A jak již název výletu napovídá, tak ta vedla z velké části Přírodním...
Autor: Terka
Dne: 14.08.2023
Jako každý rok nás zastihla chladnější část podzimu, ve které se ani otužilým pionýrům nechce na dlouhé procházky v polozmrzlém lese, a tak jsme se tradičně vydali užít si teplo vnitřního bazénu a nějakých těch tobogánů.
Letos padla volba na Uherské Hradiště. Krátce po osmé jsme vyrazili z nádraží v Králově Poli. Na cestě s přestupem v Břeclavi jsme strávili více než hodinu a půl. A aby jízda vlakem rychleji ubíhala, luštili jsme si u toho každý část jedné velké šifry.
Po výstupu ve Starém...