Činnost
V dnešní přetechnizované době se snažíme dětem ukázat krásu přírody, a tak se naše činnost zaměřuje na její poznávání, jednodenní výlety i vícedenní výpravy a táboření. Dále děti učíme tradiční dovednosti každého táborníka jako je například morseovka, uzlování, řeč map, hledat v jízdních řádech, postavit si stan, rozdělat oheň i něco málo ze zdravovědy.

Děti s námi zažily výstupy na Šerák i na rozhledny Babí lom, Bílou horu, Malý Chlum a Alexandrovku, průzkumy jeskyní na Stránské skále a v Moravském krasu, též bunkrů jak v severním tak jižním pohraničí, přechod přes zamrzlé jezero, vaření na sněhu, návštěvu Macochy, Balcarky, hradů Helfštýn, Štramberk, Buchlov, ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce, vyškovského, boskovického či jihlavského Aquaparku i historických měst jako je třeba Znojmo nebo Mikulov, Buchlovice, Žďár a Jeseník a v neposlední řadě Praha. Nejvíce však asi vzpomínají na lezení a slaňování na Váňově kameni u Kopřivnice a každoroční velikonoční a vánoční výjezdy.

Nejméně jednou měsíčně, nejlépe když se v kalendáři objeví pár volných dnů, ať už jsou to podzimní, pololetní nebo velikonoční prázdniny, organizujeme pro děti nějakou akci, kterou se vždy snažíme různě motivovat. Kolem prvního jarního dne pořádáme výlet do Adamova - aneb čištění studánek. Je to naše jediná oddílová akce, která má nepřetržitou tradici od roku 1997. Mimo jiné také chodíme bruslit, plavat, jezdíme na kole, stavíme papírové draky, vyrábíme linoryty, hrajeme softball, volejbal a různé další hry. Účastníme se též akcí pořádaných brněnským SPTO jako je třeba Brněnské bloudění, Olympiáda, Dračí smyčka, Kačerův šplouch, Orientační běh, Saně, Vlčí pólo, Čištění Moravského Krasu a v neposlední řadě i každoroční Setonův závod. Nenecháme si však utéci ani májový Sraz Pionýrských Tábornických Oddílů na zelené louce. Většina dětí, které dochází v průběhu roku do oddílu, jedou s námi na letní dětský tábor do Borače, který pořádá naše domovská pionýrská skupina.