Články z akcí
27.09.2019 Nácvik na Lakros II
Autor: Rogi
Dne: 21.12.2019
Natrénovat a zdokonalit se v dovednostech při hře Lakros jsme se před nadcházející soutěží Zelené ligy SPTO rozhodli v pátek v podvečer dne 27. 9. 2019. Během schůzek se totiž nemůžeme věnovat jenom této přípravě, a tak vyčlenit samostatný časový blok mimo pravidelnou činnost nám přišlo fajn.
Nejdříve jsme na čtvrtou hodinu odpolední před klubovnu povolali družinu Flagro, se kterou jsme následně přešli do parku na Slovanském náměstí. Zatímco jedni vedoucí chystali hřiště s brankami, druzí dětem znovu připomněli pravidla a začali s nimi cvičit vedení míčku v lakrosové holi, střelbu a celkovou taktiku. V druhé části hodinového bloku přišla na řadu samotná hra. Do hry čtyři na čtyři jsme doplnili sedm dětí instruktorkou Terkou. Po deseti minutách, co bude trvat jeden poločas v turnaji, však byly po neustálém běhání a boj o míček děti hodně vyčerpané, tak uvidíme, jak moc budou zvládat více zápasů v soutěži za sebou.
Po přestavbě hřiště na větší rozměry mohla od klubovny dorazit starší družina Ferax. I když ne všichni členové budou nastupovat v kategorii S a R, tak jim průprava na větší ploše a se staršími určitě nevadila. Aspoň budou více otrkaní.
Krátký trénink ve dvojicích, štafety v týmech, prostě běhání, nahrávky, střelba a modelové situace útoků a obrany předcházely zkušebnímu zápasu. K deseti dětem se připojili i někteří instruktoři a vedoucí. Mohli jsme tak vyzkoušet i střídání během hry. Zjistili jsme, že je to někdy opravdu potřeba, že každý si musí při náročné hře chvilku odpočinout. Utkání jsme odehráli dokonce dvě a vůbec nevadilo, že jsme přetáhli ukončení v 18:30.
Nakonec jsme měli pocit, že nácviky si užilo jak Flagro, tak i Ferax s vedoucími. Děti se určitě od tábora zdokonalili a vypadá to, že účinkování v turnaji by nemusel být zas až tak velký propadák, jak se nám ze začátku zdálo. Necháme se překvapit…
Pionýr PTO Dobrý oddíl Opravdu dobrý tábor Jihomoravský kraj Brno