Články z akcí
04.12.2019 Mikulášská schůzka družiny Ferax
Autor: Rogi
Dne: 19.12.2019
Už od začátku školního roku jsme přemýšleli, zda bude pro větší děti z Feraxu klasická Mikulášská besídka „IN“. Nechtěli jsme za každou cenu, aby musely něco předvést před Mikulášem s čertem a andělem a zároveň nevystavit tuto trojici trapným chvilkám. Proto jsme se rozhodli, že schůzka v klubovně sice bude netradiční, ale bez těchto postav. Pro některé to možná bylo nečekané, jiní si hlavně oddechli.
Čas ani místo schůzky se tedy nezměnilo, děti jen s sebou měly přinést něco málo na zub pro ostatní. A kdo se odvážil, tak mohl zazpívat písničku, přednést básničku nebo mít jinou kulturní vložku. Pro navození mikulášské atmosféry měly děti přijít také s nějakým tematickým doplňkem. Vedly samozřejmě čertovské rohy, ale k vidění byly i bílé vousy a další pokrývky hlavy.
Vyslyšeli jsme též volání po Bingu, které mělo dva roky pauzu a tentokrát bylo i s občerstvením. Po vyškrtání všech obrázků z jednoho sloupce, řádku nebo úhlopříčky obdržel tento šťastlivec po bonbónu. Poté přišla na řadu dvě představení. První – kouzelnické – měl Kocour s kartami. Druhé obstaral Marek a jeho povídka. Další děti už nic připraveného neměly, a tak na řadu přišlo hraní na hudební nástroje.
Kvůli tomu jsme si pozvali muzikanta ze spřáteleného oddílu 48. PTO Stezka – Chemika, který se chopil své kytary a na přání zahrál skoro cokoliv. Zdatně mu sekundovala naše Majda s akordeonem, který částečně spoluobsluhovala i Nelča. Co jsme úplně nečekali, bylo to, že chtěli hodně zpívat dokonce i mladší kluci, jen jim chyběla znalost slov. A zpěvníků jsme měli málo. O to větší ocenění by mělo v budoucnu přijít snaze Majdy s Katy, které se o vydání oddílového zpěvníku začaly snažit.
Na závěr, po rozloučení s Chemikem, obdržely děli za jejich snahu při hraní a zpívání a jejich doplňky mikulášské balíčky. Podobnou pohodou schůzku se zpíváním bychom mohli uspořádat i někdy příště, tak uvidíme, zda už se konečně i někdo od nás chopí kytary.
Pionýr PTO Dobrý oddíl Opravdu dobrý tábor Jihomoravský kraj Brno