Články z akcí
18.12.2019 Bruslení - prosinec
Autor: Rogi
Dne: 20.12.2019
Nejprve jsme měli poslední družinové akce kalendářního roku namyšlené odděleně, ale nakonec se vše seběhlo tak, že bruslit jsme ve středu 18. 12. 2019 šli společně jak s družinou Flagro, tak i s družinou Ferax. Feraxu se totiž na bruslení za Lužánkami nahlásily jen tři kousky, které jsme operativně převeleli právě k Flagru na dřívější čas.
Ve čtyři hodiny se tedy před branou stadionu na Vodově ulici sešlo celkem třináct dětí a osm vedoucích a rodičů. Díky tomu, že nás dospěláků bylo na děti hodně, skoro jedna ku jedné, tak jsme se mohli drobotině věnovat při obouvání a zavazování bruslí individuálně. Tím pádem jsme na ledě byli velmi rychle a mohli si bruslení užívat skoro až do půl šesté, kdy má kluziště hodinovou přestávku před večerním blokem.
Kromě většiny dětí z Flagra a pár z Feraxu s námi bruslili i dva odvážlivci z naší nejmladší družinky pod vedením Kikiny. O pády, nejen těchto dvou chlapečků, nebyla nouze. Ještě že zde mají naše oblíbené plastové lachtany, které jednak slouží jako podpora při bruslení a za druhé také jako vozítko pro ty unavené. A kolikrát byli unavení i vedoucí a rodiče, kteří nesčetněkrát absolvovali ostré kolečko se „zátěží“. Ale abychom nebyli nespravedliví, tak co by „lachtaní“ motor nejednou fungovaly právě i mladší děti, které s vervou před sebou tlačily svoje sourozence nebo kamarády.
Všichni jsme si to moc užili a už se těšíme na lednové bruslení. Ještě uvidíme, zda to náhodou zase nespojíme v jednu akci. Na úplný závěr jsme si s čekajícími rodiči popřáli hezké svátky, protože se jak s nimi, tak s jejich dětmi uvidíme až po Novém roce.
Pionýr PTO Dobrý oddíl Opravdu dobrý tábor Jihomoravský kraj Brno