Aktuality
Obrázek
Podzimní oddílová PHOtosoutěž
Autor: Rogi
Dne: 19.11.2020
Pro zpestření téhle nelehké doby jsme se rozhodli uspořádat Podzimní fotosoutěž, které se mohou s dětmi účastnit celé rodiny. Nejdůležitější podmínkou je, aby na snímcích s podzimní tématikou byli vidět soutěžící. Každý může poslat pouze jednu fotku na oddílový email 63ptophoenix@seznam.cz do 21. 12. 2020. Vyhlášeny a oceněny budou tři snímky ve třech věkových kategoriích (Flagro, Ferax a vedoucí + instruktoři). Přesná pravidla najdete v přiloženém zvadle. Zasláním fotek souhlasíte se zveřejněním na oddílovém webu a Facebooku.
Moc se těšíme na Vaše fotky a doufáme, že Vám soutěž zpříjemní podzimní procházky.
Obrázek
Schůzky on-line
Autor: Rogi
Dne: 20.10.2020
I když jsme byli nuceni zastavit (prezenční) činnost, neznamená to, že jsme na ni úplně rezignovali. Minulý týden jsme si dali pauzu, ale tuto středu 21. 10. 2020 bychom s dětmi chtěli poprvé navázat kontakt alespoň přes internet. Zkusíme se potkat v obdobný čas, kdy probíhaly klasické schůzky, pomocí služby Google Meet.
Na prvních on-line schůzkách se všichni spíše budeme seznamovat s prostředím, kde bychom se chtěli v období přerušené činnosti pravidelně scházet, protože to nevypadá, že vládní omezení jen tak povolí. Odkazy na schůzky obou družin (FLAGRO i FERAX) budou zveřejněny ve středu 21. 10. 2020 v 16:00 na oddílovém webu v Aktualitách. Pokud se něco (viz výše) pokazí, volejte prosím 720 114 501.
Schůzka mladší družiny FLAGRO započne přesně v 16:15 a ukončena bude 17:15.
Schůzka starší družiny FERAX pak bude začínat v 18:00 a ukončena dle potřeby, nejpozději však v 19:30.
Děti z obou družin budou potřebovat na schůzky papír a psací potřeby, děti z Flagra pak ještě i svůj pirátský deníček, s jehož výzdobou se teď budou moci všem pochlubit.
Na obou schůzkách, jak jen nám to technické možnosti dovolí, si zkusíme zahrát nějakou hru či se budeme věnovat obdobným aktivitám nebo si budeme prostě povídat. S Flagrem si pak navíc zkusíme zazpívat písničku. A možná zadáme i drobný úkol, za který, stejně jako za účast, mohou děti získat nějaký ten bodík do celoročního bodování.
Na děti se již teď moc těšíme a doufáme že první netradiční schůzky proběhnou bez problémů.
Obrázek
Pozastavení oddílové činnosti
Autor: Rogi
Dne: 10.10.2020
Doba je nelehká a bohužel vyžaduje opětovné pozastavení naší činnosti. V návaznosti na usnesení Vlády ČR (č. 995 a 996) z 8. 10. 2020 byl vydán Pokyn předsedy Pionýra č. 02/2020, kterým zastavil činnost celého spolku nejméně do 25. 10. 2020.
Po dobu trvání tohoto opatření, tedy minimálně do 25. 10. 2020 se ruší naše družinové schůzky. Neuskuteční se ani přeplánovaný jednodenní výlet s pouštěním draků v termínu 18. 10. 2020.
Aktuálně se seznamujeme s nastalou situací i prodloužením Podzimních prázdnin. S akcí během nich to bohužel v současné době už také nevidíme moc růžově.
O případném prodloužení opatření a tím pádem rušení dalších schůzek a výprav a nebo naopak o obnovení naší činnosti vás budeme samozřejmě co nejdříve informovat.
Posíláme mnoho pozdravů a přejeme také mnoho sil a zdravíčka a těšíme se na brzké shledání.
Obrázek
Oddílová činnost v nouzovém stavu
Autor: Rogi
Dne: 08.10.2020
Jak jistě víte, tak od 5. 10. 2020 jsme opět v nouzovém stavu a na nejbližších čtrnáct dní platí navíc další krizová opatření přijatá vládou. Oddílová činnost zatím, jako v loňském roce, přerušena nebude. Zároveň ale chceme vyhovět všem vyhlášeným omezením.
Se schůzkami to vidíme následovně. Prioritně budeme chodit vždy ven. Proto prosím děti vybavte hlavně teplým oblečením.
Schůzky starší družiny Ferax by měly být vždy bezproblémové (vevnitř i venku), protože na nich nebudeme nikdy přesahovat počet deseti lidí.
S početnějším mladším Flagrem to bude složitější. Bude-li obstojné počasí, tak venku též nepřesáhneme dohromady povolený počet dvaceti lidí. V případě nepřízně počasí budeme schůzku prostorově dělit záložní variantou (klubovna a párty-stan nebo tee-pee na zahradě).
Ve vnitřních prostorech budeme vyžadovat nošení roušek a dezinfekci rukou. Věříme ale, že se nám podaří program vždy uzpůsobit pro pobyt venku. Roušky prosím ale dětem přibalte i když bude předpoklad strávení schůzek venku.

Ohledně dalších akcí mimo schůzek je situace následující.
Nejbližší plánovaná akce ZL SPTO – šifrovací hra ZA PSEM, která měla proběhnout 10. 10. 2020 je z pochopitelných důvodů zrušena. V tomto termínu neplánujeme pro děti ani my jinou akci.
Omezení bohužel dolehnou také na naší rodinnou DRAKIÁDU. Tentokráte bude muset 18. 10. 2020 proběhnout bez rodičů. Nyní plánujeme jednodenní (skupinkové) výlet(y), kde by pouštění draků bylo hlavním bodem.
V co doufáme nejvíce, tak že se budou moci uskutečnit PODZIMKY (28. 10. - 1 . 11. 2020). Pokud ne, dáme zavčas vědět. Do té doby ale žijeme přípravou.

Věříme, že se naše činnost bude moci co nejdříve rozběhnout na plné obrátky. Počítejme, ale i s tím, že se situace může změnit a ze dne na den budeme muset činnost i ukončit.
Přejeme všem i všem vašim blízkých, ať nastalou situaci ustojíme ve zdraví!
Obrázek
Zrušení schůzky družiny Ferax dne 30.9.2020
Autor: Rogi
Dne: 29.09.2020
Z důvodu celodenního zapojení většiny dětí a vedoucích z družiny Ferax do Květinového dne 30.9.2020, jsme se rozhodli, že tento den zrušíme klasickou schůzku. Se staršími dětmi se tedy potkáme až za týden – ve středu 7.10.2020.
Obrázek
Květinový den
Autor: Rogi
Dne: 29.09.2020
Do poslední chvíle jsme čekali, zda náhodou Liga proti rakovině Praha v současné situaci již jednou přesunutý Květinový den znovu neodsune nebo rovnou nezruší. To se však nestalo, a tak jsme se i my odhodlali, že do toho dle našeho původního plánu nakonec ve středu 30. 9. 2020 také půjdeme.
Sraz v klubovně tak budou mít všichni zapojení už v 6:30. Přijďte prosím včas a mějte s sebou nabitý a funkční telefon, baťůžek či tašku, do které si budete moci dát prodávané kytičky, svačinu, pití, deštník a hlavně teplé oblečení a roušku! Pokud doma máte, hodila by se taktéž ošatka nebo košík, do kterého by se daly kytičky vyskládat a následně je z něj nabízet.
Více o Českém dni proti rakovině můžete zjistit zde.
Obrázek
Zahajovací schůzky v oddílovém roce 2020/2021
Autor: Rogi
Dne: 08.09.2020
Družinové schůzky v novém oddílovém roce započnou 16.9.2020. A nakonec se budou konat pouze ve středu. Flagro se tedy dělit nebude. Příští středu tak očekáváme na zahajovacích schůzkách nejprve mladší děti z Flagra v čase 16:00 - 17:30 a poté děti starší z Feraxu v čase 17:45 - 19:30.
O další akce je doplněn i oddílový terminář, tak se nezapomeňte podívat a data zapsat do svých rodinných kalendářů.
Obrázek
Zahájení nového oddílového roku 2020/2021
Autor: Rogi
Dne: 01.09.2020
Nový oddílový rok začneme ve třetím zářijovém týdnu zahajovacími schůzkami družin Ferax i Flagro. Pokud se nám velmi početnou družinu Flagro podaří plánovaně rozdělit ve dví, tak se její první část sejde pravděpodobně v úterý v čase 16:30 - 18:00. Ve středu přijde na řadu její druhá část a to v čase 16:00 - 17:30. Od 17:45 do 19:30 pak naváže třetí schůzkou starší Ferax.
První soutěž SPTO – šifrovací hra Za psem – je pak plánována na sobotu 10.10.2020. Na termíny ostatních známých akcí se podívejte do termináře, který bude průběžně doplňován.
Doufejme, že tento rok bude co nejméně ovlivněn koronavirovou situací a my si jej s dětmi budeme moci společně užít více než ten minulý.
Obrázek
Vyhlášení výsledků celoročního bodování
Autor: Rogi
Dne: 20.06.2020
Podle původního plánu mělo toto vyhlášení proběhnout na třídenní putovní výpravě, která byla kvůli nepříznivému počasí zrušena, stejně tak jako náhradní jednodeňák. Nakonec jsme pro ocenění dětí zvolili klubovnu, kde nás nebudou trápit povětrnostní vlivy. V neděli 21. 6. 2020 se v podvečer sejde od 17:00 nejprve mladší družina Flagro a o hodinu později, tedy v 18:00, na ni naváže starší družina Ferax.
Obrázek
Zrušení náhradního jednodeňáku do Adamova
Autor: Rogi
Dne: 20.06.2020
Není nám přáno... Ani na první jarní den, ani na první letní den se k "naší" studánce U Srnce nedostaneme. Je nám to opravdu moc líto, ale kvůli nepřízni počasí po třídeňáku musíme odložit i náhradní výlet jednodenní, který byl přeplánován na neděli 21.6.2020. O vyhlášení výsledků celoročního bodování však nepřijdeme. To se nakonec uskuteční v klubovně v podvečerních hodinách právě v neděli 21.6.2020.
Obrázek
Náhradní jednodeňák - Adamov
Autor: Rogi
Dne: 19.06.2020
V závěru školního roku nám nepřeje nejen koronavirus, ale i počasí. Kvůli nepříznivé předovědi jsme byli nuceni zrušit třídenní výpravu a uskutečníme tak pouze výlet jednodenní. Konkrétně oprášíme čištění studánek a s dětmi vyrazíme v neděli 21. 6. 2020 do lesů nad Adamov. Místo prvního jarního dne se tak k "naší" studánce U Srnce, kde mimo jiné vyhlásíme výsledky celoročního bodování, vydáme až na první letní den - jak krásně symbolické. Snad k nám počasí na poslední akci škoního roku bude přívětivé. Více informací čerpejte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Zrušení závěrečné výpravy
Autor: Rogi
Dne: 19.06.2020
Omlováme se moc za komplikace, ale vzhledem k velké nepřízni počasí jsme se rozhodli zrušit víkendovou třídenní putovní výpravu pod stany na Tři Smrky v termínu 19. – 21. 6. 2020. Moc nás to mrzí, ale nechceme nechat děti šlapat celé dny s plnou polní v dešti.
Zároveň bychom je však nechtěli ochudit o slibovanou poslední akci s vyhlášením výsledků celoročního bodování, proto nyní plánujeme jednodenní výlet v neděli 21. 6. 2020. Bližší informace, kam se vydáme a co bude potřeba mít s sebou, sledujte v mailu nebo přímo zde na oddílovém webu. Pokud by i tento den bylo počasí stále opravdu zlé, tak bychom v neděli pozvali na vyhlášení každou družinu do klubovny na jiný čas. Budeme ale doufat, že taková varianta nenastane.
Obrázek
Závěrečná výprava
Autor: Rogi
Dne: 14.06.2020
A máme tady závěrečnou akci tohoto školního roku (19. - 21.6. 2020). Sice je poslední, ale po dlouhé době také první po největších omezeních kvůli koronavirové krizi. Možná se děti opět těšily na vodu, ale pro tento rok jsme se rozhodli pro výpravu putovní, na které budeme spát ve stanech v přírodě, rozdělávat oheň a vařit na něm a zkoumat přírodní zajímavosti. V neděli zde také proběhne vyhlašování celoročního bodování. Celková délka třídenní putovní trasy z Vyškova do Jedovnic bude čítat kolem 25 kilometrů. V přiloženém zvadle jsou pak podrobnější informace.
Obrázek
Minigolf
Autor: Rogi
Dne: 18.06.2020
Na posledních středečních schůzkách v aktuálním školním roce - 17.6.2019 - půjdeme s dětmi na minigolf na Stadion na Kounicově ulici. Snad nám to s holemi a míčky půjde a závěrečné schůzky obou družin si tak patřičně užijeme. Kde a kdy přesně má která družina sraz, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Rozběh oddílové činnosti
Autor: Rogi
Dne: 01.06.2020
Ke Dni dětí máme pro všechny dobrou zprávu. V rámci rozvolnění vládních opatření můžeme opět spustit koloběh každotýdenních schůzek. Jak jsme již dříve avizovali, tak poprvé po dlouhé době jsme setkání s dětmi naplánovali na první červnovou středu 3. 6. 2020. Připomenout si časy schůzek Flagra i Feraxu můžete zde. Naše činnost však bude podléhat rozhodnutím a metodickým pokynům MZ a MŠMT a rozhodně nechceme nic zanedbat.
Všechny vás pak prosíme o následující:
• abyste děti na schůzku neposílali nebo nevodili, pokud se u nich bude projevovat jakákoliv známka respiračního nebo i jiného onemocnění
• abyste vyplnili a s sebou donesli Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (je přiloženo a bude k dispozici i před schůzkou)
• abyste vybavili pro jistotu děti rouškou (při našich aktivitách bychom je s vaším dovolením však odložili)
Pokud počasí dovolí, budeme se s dětmi snažit na schůzkách chodit ven, a to konkrétně do méně frekventovaného parku Kadetka u kostela Nejsvětější trojice v Králově Poli. V opačném případě půjdeme do klubovny. Abychom ušetřili čas, tak sraz na nejbližší dvě schůzky při příznivém počasí bude přímo před kostelem.
Před začátkem schůzky zařídíme dezinfekci rukou (budeme mít připravenu).
V případě pobytu v klubovně budeme dbát na větší hygienu či větrání.
Co se týče dalších akcí, tak slibovaný Karneval i Čištění studánek jsme pro tento školní rok zrušili, Květinový den je přeložen na 30. 9. 2020. Zatím stále počítáme s Minigolfem (17. 6. 2020) a se Závěrečnou výpravou (19. - 21. 6. 2020), kde bychom chtěli vyhlásit výsledky a odměnit děti za celoroční snažení v oddíle.
Tímto také ukončujeme naši online aktivitu Phoenix v kleci a moc děkujeme všem, co se do ní zapojili.
Tak snad se jako doposud bude posouvat vše jen a jen směrem k lepšímu a my si budeme moci závěr roku s dětmi maximálně užít.
Obrázek
Phoenix v kleci
Autor: Rogi
Dne: 01.04.2020
PHOENIX v KLECI? Ne, není to apríl, ale nová oddílová aktivita, díky které cheme být v kontaktu s našimi dětmi v době coronavirové. Název samozřejmě trochu evokuje aktuální situaci, díky níž mnozí z nás tráví skoro všechen svůj čas v domácím prostředí. Hra teď bude probíhat pomocí informačních a komunikačních technologií. Nemusíte mít ale obavy, nemělo by to být nic složitého a ani vás nechceme zahltit. Chceme prostě dětem nabídnout další mimoškolní aktivitu.
Rozhodli jsme se neopustit naši celoroční motivaci a ani hodnocení do celoročního bodování. Pomocí videí s motivací některou z pohádek a zveřejněných na serveru YouTube, budeme dětem zadávat drobné úkoly. Ty budou moci plnit během určitého časového rozmezí. Videa budou přibývat nepravidelně, podle toho, jak je budeme schopni vytvořit.
Doufáme, že dětem co nejdříve předáte veškeré informace a těm menším z družiny Flagro budete nápomocni zejména při odeslání důkazů plnění na speciální email k tomuto účelu založený - phoenixvkleci@gmail.com. Play list se všemi dostupnými videi můžete nalézt zde.
Věříme, že se pobavíte a společně si zpříjemníme chvíle v této nelehké době.
Obrázek
Buď Ideální
Autor: Rogi
Dne: 01.04.2020
Máte splněno vše do školy? A potřebujete se nějak zabavit? Tak právě teď byste mohli využít připravenou hru BUĎ IDEÁLNÍ, kterou pořádá organizace Pionýr ke 30. výročí obnovení její samostatné činnosti.
Cílem této hry je splnit co nejvíce z 210 rozličných úkolů, jež se váží k některému ze 7 Ideálů Pionýra. A proč zrovna 210? Inu proto, že každý ideál k sobě poutá vždy 30 úkolů, přičemž toto číslo symbolizuje již výše zmíněné kulaté pionýrské výročí.
Ne všechny úkoly se ale dají za současné situace plnit, proto je také termín ukončení naplánován až na 6. 6. 2020.
Tak co, půjdeš do toho s námi? Zaregistruj se na stránkách Pionýr - BUĎ IDEÁLNÍ a připoj se ke skupině 63. PTO Phoenix. Jsme zvědaví, kolik úkolů dokážeme dohromady splnit. I my, vedoucí, půjdeme příkladem. Aspoň si tak nějakým způsobem zpestříme tuto ne zrovna nejpříjemnější dobu.
Obrázek
Aktuální situace a oddílové projekty
Autor: Rogi
Dne: 28.03.2020
Situace, která brání oddílové schůzkové činnosti, pořádání výletů a dalších akcí, se u nás i ve světě zatím nelepší. Nyní platí omezení volného pohybu a Nouzový stav bude trvat minimálně do 12. 4. 2020 a možná i déle. Jak se asi dalo čekat, odvolali jsme Karneval, jednodenní výlet do Adamova a aktuálně rušíme/odkládáme i všechny další akce v čele s Velikonočním výjezdem.
Štáb SPTO v těchto dnech rozhodl o neuskutečnění Setonova závodu v původním dubnovém termínu a bude otázkou, zda se v tomto roce neodvolá úplně. Čerstvá zpráva pak říká, že neproběhne ani prodej kytiček v ulicích při akci Český den proti rakovině (uvažuje se o přesunu na říjen). Taktéž máme zatím neoficiální informace o tom, že se nebude konat ani červnové Republikové setkání oddílů (RESET) v Brně.
Návrat k pravidelným schůzkám a uskutečnění již dříve stanovených akcí plánujeme tak, aby korespondoval s tím, jak děti opět nastoupí do školy. Jistě pochopíte, že predikovat tento stav bude obtížné, a tak zde bude pořád viset pár otazníků. Věříme však, že minimálně letní činnosti naší pionýrské skupiny se tato omezení již týkat nebudou.
A protože bychom chtěli s vašimi dětmi zůstat i nadále v kontaktu (elektronickou cestou), plánujeme je zapojit do dvou projektů. Prvním je celopionýrská nabídková hra Buď ideální a tou druhou pak oddílové dílo Phoenix v kleci. Podrobnější informace k nim vám budou k dispozici co nevidět.
Obrázek
Přerušení oddílové činnosti
Autor: Rogi
Dne: 15.03.2020
Na základě vývoje situace v našem státě jsme mezi vedoucími dospěli ke kolektivnímu rozhodnutí, že ode dneška - 15. 3. 2020 - PŘERUŠUJEME NAŠÍ ODDÍLOVOU ČINNOST. Tento stav bude platit do odvolání.
Neposílejte, prosím, ve středy tedy vaše děti na schůzky. Jediná akce, která se zatím ruší/odkládá je čištění studánek v Adamově příští sobotu 21. 3. 2020. S velikonočním výjezdem zatím počítáme. Ale tady, jak sami uznáte, zatím nevíme, jak se bude situace dále vyvíjet a stoprocentně se s ním počítat nedá.
Děkujeme za pochopení a přejeme všem hlavně zdraví.
Obrázek
Oddílová činnost pokračuje
Autor: Rogi
Dne: 12.03.2020
Aktuální nařízená vládní opatření nepostihují naší běžnou oddílovou činnost. Ta bude ZATÍM pokračovat, tak jak jste zvyklí. Středeční schůzky Flagra i Feraxu a ani plánované akce a výlety ZATÍM nerušíme.
Postoj se samozřejmě s momentální situací pod vlivem dalších okolností může rychle změnit. V takových případech vás budeme neprodleně informovat.
Zdravotní rizika samozřejmě nechceme podcenit a budeme více dbát na hygienu. Pokud dítě vykazuje známky nachlazení nebo nemoci, na schůzku či akci jej, prosím, neposílejte.
Obrázek
Karnevalová schůzka družiny Flagro a Tarbíků
Autor: Rogi
Dne: 10.03.2020
Za odměnu po výkonech na závodech v orientačním běhu jsme chystali pro družinu Flagro karneval. Rej masek v rámci středeční schůzky 11. 3. 2020 ve třídě na ZŠ Slovanské námestí byl zároveň určen i pro naše nejmenší Tarbíky. Kvůli uzavření školy díky šíření koronaviru, jsme však akci nuceni odložit na neurčito. Akci uspořádáme, až to situace dovolí.
Obrázek
PTO Orientační běh - soutěž ZL SPTO
Autor: Rogi
Dne: 28.03.2020
Druhá akce SPTO započítávaná do Zelené Ligy se uskuteční 7. 3. 2020 v prostoru kolem Kohoutovické baby se zázemím v ZŠ Pavlovská. Bude se jednat o VIII. ročník závodů v orientačním běhu jednotlivců. Startovat se bude v Kohoutovicích u Základní školy, podle mapy v měřítku 1:10 000. Soutěžit se bude v šesti věkových kategoriích (zvlášť děvčata, zvlášť chlapci).
Doufáme, že se sejdeme v co největším počtu a stejně jako v minulém ročníku zopakujeme nějaká ta umístění na „bedně“ a zabojujeme o přední pozice v Zelené lize, ve které jsme nyní na čele.
Obrázek
Nácvik na závody v orietačním běhu
Autor: Rogi
Dne: 02.03.2020
Pomalu se nám blíží druhá soutěž Zelené ligy SPTO, na kterou bude třeba trochu potrénovat. Závodit se tentokráte bude v orientačním běhu a nácvik na něj proběhne v rámci středečních schůzek dne 26. 2. 2020. Obě družiny vyrazí směr Soběšice do areálu pevných kontrol z Královopolského nádraží společně hned ve čtyři hodiny odpoledne. Kdy je přesně sraz a to, co je s sebou potřeba, čtěte v přiloženém zvadle.
Obrázek
Přibyslav - jednodenní výlet
Autor: Rogi
Dne: 22.01.2020
Zatímco Ferax bude na víkend (31. 1. - 2. 2. 2020) v Ostavě, tak Flagro podnikne výlet o jednodenních Pololetních prázdninách do Přibyslavi. 31. 1. 2020 tam navštíví Hasičské muzeum a nedalekou zříceninu hradu Ronova. Pěší trasa je naplánována kolem deseti kilometrů.
Vítány jsou též i starší děti, co nemohou jet do Ostravy. Podrobnosti o akci samotné jsou pak v přiloženém zvadle.
Obrázek
Ledová Ostrava
Autor: Rogi
Dne: 22.01.2020
Stejně jako v minulých letech, tak i nyní se o Pololetních prázdninách (31. 1. - 2. 2. 2020) vydáme s dětmi z družiny Ferax poznávat jedno z měst České republiky. Nebude to jako doposud město Hlavní, ale od něho cca 270 km východně vzdálená Ostrava. Říkali jsme si, že Prahu a její památky a muzea už máme prochozené, tak zkusíme změnu.
A na co se lze těšit? Zajdeme třeba do Landek parku, Dolní oblasti Vítkovice, na hvězdárnu i do Zoo. Více v přiloženém zvadle.
Obrázek
Bruslení - leden
Autor: Rogi
Dne: 16.01.2020
První akcí nového roku bude tradiční bruslení. Ve středu 15. 1. 2020 v rámci obou schůzek nepůjdeme s každou družinou v různý čas na jiné stadiony, ale nakonec, stejně jako v prosinci, spojíme vše do jednoho na Vodově ulici. Kdy a kde je sraz a co si mají s sebou děti vzít, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Nový rok - PF 2020
Autor: Rogi
Dne: 02.01.2020
Nový rok plný pohody a úžasných zážitků přeje všem oddíl Phoenix.
První středeční schůzky s letopočtem 2020 jsou naplánovány na 8. 1. 2020, neboť 1. 1. 2020 ještě slavíme Nový rok.