Aktuality
Obrázek
Zahajovací schůzky v oddílovém roce 2020/2021
Autor: Rogi
Dne: 08.09.2020
Družinové schůzky v novém oddílovém roce započnou 16.9.2020. A nakonec se budou konat pouze ve středu. Flagro se tedy dělit nebude. Příští středu tak očekáváme na zahajovacích schůzkách nejprve mladší děti z Flagra v čase 16:00 - 17:30 a poté děti starší z Feraxu v čase 17:45 - 19:30.
O další akce je doplněn i oddílový terminář, tak se nezapomeňte podívat a data zapsat do svých rodinných kalendářů.
Obrázek
Zahájení nového oddílového roku 2020/2021
Autor: Rogi
Dne: 01.09.2020
Nový oddílový rok začneme ve třetím zářijovém týdnu zahajovacími schůzkami družin Ferax i Flagro. Pokud se nám velmi početnou družinu Flagro podaří plánovaně rozdělit ve dví, tak se její první část sejde pravděpodobně v úterý v čase 16:30 - 18:00. Ve středu přijde na řadu její druhá část a to v čase 16:00 - 17:30. Od 17:45 do 19:30 pak naváže třetí schůzkou starší Ferax.
První soutěž SPTO – šifrovací hra Za psem – je pak plánována na sobotu 10.10.2020. Na termíny ostatních známých akcí se podívejte do termináře, který bude průběžně doplňován.
Doufejme, že tento rok bude co nejméně ovlivněn koronavirovou situací a my si jej s dětmi budeme moci společně užít více než ten minulý.
Obrázek
Vyhlášení výsledků celoročního bodování
Autor: Rogi
Dne: 20.06.2020
Podle původního plánu mělo toto vyhlášení proběhnout na třídenní putovní výpravě, která byla kvůli nepříznivému počasí zrušena, stejně tak jako náhradní jednodeňák. Nakonec jsme pro ocenění dětí zvolili klubovnu, kde nás nebudou trápit povětrnostní vlivy. V neděli 21. 6. 2020 se v podvečer sejde od 17:00 nejprve mladší družina Flagro a o hodinu později, tedy v 18:00, na ni naváže starší družina Ferax.
Obrázek
Zrušení náhradního jednodeňáku do Adamova
Autor: Rogi
Dne: 20.06.2020
Není nám přáno... Ani na první jarní den, ani na první letní den se k "naší" studánce U Srnce nedostaneme. Je nám to opravdu moc líto, ale kvůli nepřízni počasí po třídeňáku musíme odložit i náhradní výlet jednodenní, který byl přeplánován na neděli 21.6.2020. O vyhlášení výsledků celoročního bodování však nepřijdeme. To se nakonec uskuteční v klubovně v podvečerních hodinách právě v neděli 21.6.2020.
Obrázek
Náhradní jednodeňák - Adamov
Autor: Rogi
Dne: 19.06.2020
V závěru školního roku nám nepřeje nejen koronavirus, ale i počasí. Kvůli nepříznivé předovědi jsme byli nuceni zrušit třídenní výpravu a uskutečníme tak pouze výlet jednodenní. Konkrétně oprášíme čištění studánek a s dětmi vyrazíme v neděli 21. 6. 2020 do lesů nad Adamov. Místo prvního jarního dne se tak k "naší" studánce U Srnce, kde mimo jiné vyhlásíme výsledky celoročního bodování, vydáme až na první letní den - jak krásně symbolické. Snad k nám počasí na poslední akci škoního roku bude přívětivé. Více informací čerpejte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Zrušení závěrečné výpravy
Autor: Rogi
Dne: 19.06.2020
Omlováme se moc za komplikace, ale vzhledem k velké nepřízni počasí jsme se rozhodli zrušit víkendovou třídenní putovní výpravu pod stany na Tři Smrky v termínu 19. – 21. 6. 2020. Moc nás to mrzí, ale nechceme nechat děti šlapat celé dny s plnou polní v dešti.
Zároveň bychom je však nechtěli ochudit o slibovanou poslední akci s vyhlášením výsledků celoročního bodování, proto nyní plánujeme jednodenní výlet v neděli 21. 6. 2020. Bližší informace, kam se vydáme a co bude potřeba mít s sebou, sledujte v mailu nebo přímo zde na oddílovém webu. Pokud by i tento den bylo počasí stále opravdu zlé, tak bychom v neděli pozvali na vyhlášení každou družinu do klubovny na jiný čas. Budeme ale doufat, že taková varianta nenastane.
Obrázek
Závěrečná výprava
Autor: Rogi
Dne: 14.06.2020
A máme tady závěrečnou akci tohoto školního roku (19. - 21.6. 2020). Sice je poslední, ale po dlouhé době také první po největších omezeních kvůli koronavirové krizi. Možná se děti opět těšily na vodu, ale pro tento rok jsme se rozhodli pro výpravu putovní, na které budeme spát ve stanech v přírodě, rozdělávat oheň a vařit na něm a zkoumat přírodní zajímavosti. V neděli zde také proběhne vyhlašování celoročního bodování. Celková délka třídenní putovní trasy z Vyškova do Jedovnic bude čítat kolem 25 kilometrů. V přiloženém zvadle jsou pak podrobnější informace.
Obrázek
Minigolf
Autor: Rogi
Dne: 18.06.2020
Na posledních středečních schůzkách v aktuálním školním roce - 17.6.2019 - půjdeme s dětmi na minigolf na Stadion na Kounicově ulici. Snad nám to s holemi a míčky půjde a závěrečné schůzky obou družin si tak patřičně užijeme. Kde a kdy přesně má která družina sraz, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Rozběh oddílové činnosti
Autor: Rogi
Dne: 01.06.2020
Ke Dni dětí máme pro všechny dobrou zprávu. V rámci rozvolnění vládních opatření můžeme opět spustit koloběh každotýdenních schůzek. Jak jsme již dříve avizovali, tak poprvé po dlouhé době jsme setkání s dětmi naplánovali na první červnovou středu 3. 6. 2020. Připomenout si časy schůzek Flagra i Feraxu můžete zde. Naše činnost však bude podléhat rozhodnutím a metodickým pokynům MZ a MŠMT a rozhodně nechceme nic zanedbat.
Všechny vás pak prosíme o následující:
• abyste děti na schůzku neposílali nebo nevodili, pokud se u nich bude projevovat jakákoliv známka respiračního nebo i jiného onemocnění
• abyste vyplnili a s sebou donesli Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (je přiloženo a bude k dispozici i před schůzkou)
• abyste vybavili pro jistotu děti rouškou (při našich aktivitách bychom je s vaším dovolením však odložili)
Pokud počasí dovolí, budeme se s dětmi snažit na schůzkách chodit ven, a to konkrétně do méně frekventovaného parku Kadetka u kostela Nejsvětější trojice v Králově Poli. V opačném případě půjdeme do klubovny. Abychom ušetřili čas, tak sraz na nejbližší dvě schůzky při příznivém počasí bude přímo před kostelem.
Před začátkem schůzky zařídíme dezinfekci rukou (budeme mít připravenu).
V případě pobytu v klubovně budeme dbát na větší hygienu či větrání.
Co se týče dalších akcí, tak slibovaný Karneval i Čištění studánek jsme pro tento školní rok zrušili, Květinový den je přeložen na 30. 9. 2020. Zatím stále počítáme s Minigolfem (17. 6. 2020) a se Závěrečnou výpravou (19. - 21. 6. 2020), kde bychom chtěli vyhlásit výsledky a odměnit děti za celoroční snažení v oddíle.
Tímto také ukončujeme naši online aktivitu Phoenix v kleci a moc děkujeme všem, co se do ní zapojili.
Tak snad se jako doposud bude posouvat vše jen a jen směrem k lepšímu a my si budeme moci závěr roku s dětmi maximálně užít.
Obrázek
Phoenix v kleci
Autor: Rogi
Dne: 01.04.2020
PHOENIX v KLECI? Ne, není to apríl, ale nová oddílová aktivita, díky které cheme být v kontaktu s našimi dětmi v době coronavirové. Název samozřejmě trochu evokuje aktuální situaci, díky níž mnozí z nás tráví skoro všechen svůj čas v domácím prostředí. Hra teď bude probíhat pomocí informačních a komunikačních technologií. Nemusíte mít ale obavy, nemělo by to být nic složitého a ani vás nechceme zahltit. Chceme prostě dětem nabídnout další mimoškolní aktivitu.
Rozhodli jsme se neopustit naši celoroční motivaci a ani hodnocení do celoročního bodování. Pomocí videí s motivací některou z pohádek a zveřejněných na serveru YouTube, budeme dětem zadávat drobné úkoly. Ty budou moci plnit během určitého časového rozmezí. Videa budou přibývat nepravidelně, podle toho, jak je budeme schopni vytvořit.
Doufáme, že dětem co nejdříve předáte veškeré informace a těm menším z družiny Flagro budete nápomocni zejména při odeslání důkazů plnění na speciální email k tomuto účelu založený - phoenixvkleci@gmail.com. Play list se všemi dostupnými videi můžete nalézt zde.
Věříme, že se pobavíte a společně si zpříjemníme chvíle v této nelehké době.
Obrázek
Buď Ideální
Autor: Rogi
Dne: 01.04.2020
Máte splněno vše do školy? A potřebujete se nějak zabavit? Tak právě teď byste mohli využít připravenou hru BUĎ IDEÁLNÍ, kterou pořádá organizace Pionýr ke 30. výročí obnovení její samostatné činnosti.
Cílem této hry je splnit co nejvíce z 210 rozličných úkolů, jež se váží k některému ze 7 Ideálů Pionýra. A proč zrovna 210? Inu proto, že každý ideál k sobě poutá vždy 30 úkolů, přičemž toto číslo symbolizuje již výše zmíněné kulaté pionýrské výročí.
Ne všechny úkoly se ale dají za současné situace plnit, proto je také termín ukončení naplánován až na 6. 6. 2020.
Tak co, půjdeš do toho s námi? Zaregistruj se na stránkách Pionýr - BUĎ IDEÁLNÍ a připoj se ke skupině 63. PTO Phoenix. Jsme zvědaví, kolik úkolů dokážeme dohromady splnit. I my, vedoucí, půjdeme příkladem. Aspoň si tak nějakým způsobem zpestříme tuto ne zrovna nejpříjemnější dobu.
Obrázek
Aktuální situace a oddílové projekty
Autor: Rogi
Dne: 28.03.2020
Situace, která brání oddílové schůzkové činnosti, pořádání výletů a dalších akcí, se u nás i ve světě zatím nelepší. Nyní platí omezení volného pohybu a Nouzový stav bude trvat minimálně do 12. 4. 2020 a možná i déle. Jak se asi dalo čekat, odvolali jsme Karneval, jednodenní výlet do Adamova a aktuálně rušíme/odkládáme i všechny další akce v čele s Velikonočním výjezdem.
Štáb SPTO v těchto dnech rozhodl o neuskutečnění Setonova závodu v původním dubnovém termínu a bude otázkou, zda se v tomto roce neodvolá úplně. Čerstvá zpráva pak říká, že neproběhne ani prodej kytiček v ulicích při akci Český den proti rakovině (uvažuje se o přesunu na říjen). Taktéž máme zatím neoficiální informace o tom, že se nebude konat ani červnové Republikové setkání oddílů (RESET) v Brně.
Návrat k pravidelným schůzkám a uskutečnění již dříve stanovených akcí plánujeme tak, aby korespondoval s tím, jak děti opět nastoupí do školy. Jistě pochopíte, že predikovat tento stav bude obtížné, a tak zde bude pořád viset pár otazníků. Věříme však, že minimálně letní činnosti naší pionýrské skupiny se tato omezení již týkat nebudou.
A protože bychom chtěli s vašimi dětmi zůstat i nadále v kontaktu (elektronickou cestou), plánujeme je zapojit do dvou projektů. Prvním je celopionýrská nabídková hra Buď ideální a tou druhou pak oddílové dílo Phoenix v kleci. Podrobnější informace k nim vám budou k dispozici co nevidět.
Obrázek
Přerušení oddílové činnosti
Autor: Rogi
Dne: 15.03.2020
Na základě vývoje situace v našem státě jsme mezi vedoucími dospěli ke kolektivnímu rozhodnutí, že ode dneška - 15. 3. 2020 - PŘERUŠUJEME NAŠÍ ODDÍLOVOU ČINNOST. Tento stav bude platit do odvolání.
Neposílejte, prosím, ve středy tedy vaše děti na schůzky. Jediná akce, která se zatím ruší/odkládá je čištění studánek v Adamově příští sobotu 21. 3. 2020. S velikonočním výjezdem zatím počítáme. Ale tady, jak sami uznáte, zatím nevíme, jak se bude situace dále vyvíjet a stoprocentně se s ním počítat nedá.
Děkujeme za pochopení a přejeme všem hlavně zdraví.
Obrázek
Oddílová činnost pokračuje
Autor: Rogi
Dne: 12.03.2020
Aktuální nařízená vládní opatření nepostihují naší běžnou oddílovou činnost. Ta bude ZATÍM pokračovat, tak jak jste zvyklí. Středeční schůzky Flagra i Feraxu a ani plánované akce a výlety ZATÍM nerušíme.
Postoj se samozřejmě s momentální situací pod vlivem dalších okolností může rychle změnit. V takových případech vás budeme neprodleně informovat.
Zdravotní rizika samozřejmě nechceme podcenit a budeme více dbát na hygienu. Pokud dítě vykazuje známky nachlazení nebo nemoci, na schůzku či akci jej, prosím, neposílejte.
Obrázek
Karnevalová schůzka družiny Flagro a Tarbíků
Autor: Rogi
Dne: 10.03.2020
Za odměnu po výkonech na závodech v orientačním běhu jsme chystali pro družinu Flagro karneval. Rej masek v rámci středeční schůzky 11. 3. 2020 ve třídě na ZŠ Slovanské námestí byl zároveň určen i pro naše nejmenší Tarbíky. Kvůli uzavření školy díky šíření koronaviru, jsme však akci nuceni odložit na neurčito. Akci uspořádáme, až to situace dovolí.
Obrázek
PTO Orientační běh - soutěž ZL SPTO
Autor: Rogi
Dne: 28.03.2020
Druhá akce SPTO započítávaná do Zelené Ligy se uskuteční 7. 3. 2020 v prostoru kolem Kohoutovické baby se zázemím v ZŠ Pavlovská. Bude se jednat o VIII. ročník závodů v orientačním běhu jednotlivců. Startovat se bude v Kohoutovicích u Základní školy, podle mapy v měřítku 1:10 000. Soutěžit se bude v šesti věkových kategoriích (zvlášť děvčata, zvlášť chlapci).
Doufáme, že se sejdeme v co největším počtu a stejně jako v minulém ročníku zopakujeme nějaká ta umístění na „bedně“ a zabojujeme o přední pozice v Zelené lize, ve které jsme nyní na čele.
Obrázek
Nácvik na závody v orietačním běhu
Autor: Rogi
Dne: 02.03.2020
Pomalu se nám blíží druhá soutěž Zelené ligy SPTO, na kterou bude třeba trochu potrénovat. Závodit se tentokráte bude v orientačním běhu a nácvik na něj proběhne v rámci středečních schůzek dne 26. 2. 2020. Obě družiny vyrazí směr Soběšice do areálu pevných kontrol z Královopolského nádraží společně hned ve čtyři hodiny odpoledne. Kdy je přesně sraz a to, co je s sebou potřeba, čtěte v přiloženém zvadle.
Obrázek
Přibyslav - jednodenní výlet
Autor: Rogi
Dne: 22.01.2020
Zatímco Ferax bude na víkend (31. 1. - 2. 2. 2020) v Ostavě, tak Flagro podnikne výlet o jednodenních Pololetních prázdninách do Přibyslavi. 31. 1. 2020 tam navštíví Hasičské muzeum a nedalekou zříceninu hradu Ronova. Pěší trasa je naplánována kolem deseti kilometrů.
Vítány jsou též i starší děti, co nemohou jet do Ostravy. Podrobnosti o akci samotné jsou pak v přiloženém zvadle.
Obrázek
Ledová Ostrava
Autor: Rogi
Dne: 22.01.2020
Stejně jako v minulých letech, tak i nyní se o Pololetních prázdninách (31. 1. - 2. 2. 2020) vydáme s dětmi z družiny Ferax poznávat jedno z měst České republiky. Nebude to jako doposud město Hlavní, ale od něho cca 270 km východně vzdálená Ostrava. Říkali jsme si, že Prahu a její památky a muzea už máme prochozené, tak zkusíme změnu.
A na co se lze těšit? Zajdeme třeba do Landek parku, Dolní oblasti Vítkovice, na hvězdárnu i do Zoo. Více v přiloženém zvadle.
Obrázek
Bruslení - leden
Autor: Rogi
Dne: 16.01.2020
První akcí nového roku bude tradiční bruslení. Ve středu 15. 1. 2020 v rámci obou schůzek nepůjdeme s každou družinou v různý čas na jiné stadiony, ale nakonec, stejně jako v prosinci, spojíme vše do jednoho na Vodově ulici. Kdy a kde je sraz a co si mají s sebou děti vzít, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Nový rok - PF 2020
Autor: Rogi
Dne: 02.01.2020
Nový rok plný pohody a úžasných zážitků přeje všem oddíl Phoenix.
První středeční schůzky s letopočtem 2020 jsou naplánovány na 8. 1. 2020, neboť 1. 1. 2020 ještě slavíme Nový rok.
Obrázek
Bruslení po družinách - prosinec
Autor: Rogi
Dne: 16.12.2019
Na úplně posledních schůzkách v tomto kalendářním roce půjdeme s dětmi bruslit. Družina Flagro bude mít sraz rovnou na stadionu ve Vodově ulici, Ferax pak pojede autobusem na ledovou plochu Za Lužánkami. Podrobnější informace jsou uvedeny v přiloženém (dvojitém) zvadle. Čtěte, prosím, pozorně časy i místa srazů!
Obrázek
Vánočka - oddílová oslava Vánoc a Silvestra
Autor: Rogi
Dne: 08.12.2019
Poslední velkou vícedenní akcí v roce 2019 bude Vánoční výprava. Vánoce i oddílového silvestra strávíme s dětmi na turistické základně v Hříběcím u Horní Cerekve. Do her, svátečních zvyků i krátkého výletu po okolí nás ve dnech 13. - 15. 12. 2019 uvedou Petronel s Uriášem. Více informací hledejte v přiloženém zvadle.
Obrázek
Mikulášské schůzky
Autor: Rogi
Dne: 02.12.2019
Už to tak vypadá, že i letos k nám na schůzku Flagra zavítá Mikuláš se svými pomocníky. Ta se bude konat ve středu 4.12.2019 ve třídě na ZŠ Slovanské náměstí. Starší družina Ferax bude mít stejný den pohodovou schůzku s hraním na kytaru klasicky v klubovně.
Uvidíme, zda byly všechny děti celý rok hodné a jestli dostanou odměnu nebo je odnese čert. Více o schůzce Flagra v ZŠ i o schůzce Feraxu v klubovně i o tom, co mají mít děti s sebou, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Vánoční dílny oddílových družin
Autor: Rogi
Dne: 25.11.2019
Za chvíli nám již začíná adventní čas, proto jsme opět pro děti připravili vánoční dílny. Ty proběhnou ve středu 27. 11. 2019 v rámci oddílových schůzek družin Flagra i Feraxu. Budeme si moci vyrobit adventní věnec, svícny i další drobné vánoční ozdoby.
Pozor na časy a místa srazů a návratů. Více informací o akci, konané v bystrckém zahradnictví Carex, můžete čerpat z přiloženého zvadla.
Obrázek
Hledá se Nemo v aquaparku Delfín
Autor: Rogi
Dne: 21.11.2019
V neděli 24. 11. 2019 podnikneme s oddílem jednodenní výlet do Uherského Brodu, kde po krátké procházce historickým centrem města navštívíme aquapark Delfín. Více informací o akci s podtitulem Hledá se Nemo najdete v přiloženém zvadle.
Obrázek
Lampionové průvody
Autor: Rogi
Dne: 14.11.2019
POZOR - PŘESUN AKCE z důvodu nepřízně počasí!!!

I letos obě naše družiny vyjdou při středečních schůzkách na Lampionové průvody. Přesunuté dobrodružné výpravy kvůli nepřízni počasí ze dne 13. 11. 2019 na 20. 11. 2019 začnou na Královopolském nádraží a v rámci celoroční motivace nyní vyrazíme s Jeníčkem a Mařenkou hledat Perníkovou chaloupku. Kdy a kde se přesně ta která družina sejde a co mají mít děti s sebou, prosím, čtěte v přiloženém zvadle.
Obrázek
Podzimky v Krucemburku
Autor: Rogi
Dne: 18.10.2019
Na letošní Podzimní prázdniny vyrazíme v celkové délce dokonce šesti dní. Do Krucemburku na Vysočině, kde budeme ubytovaní v místní základní škole, pojedeme mezi 25. - 30. 10. 2019. S večerníčkovými postavami Bobem a Bobkem tady zažijeme nejedno dobrodružství a během jednodenního výletu se podíváme též do skanzenu na Veselém kopci. Další informace se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Rodinná drakiáda
Autor: Rogi
Dne: 14.10.2019
Listí padá, dny se krátí a fouká a fouká! To se nám bude hodit na naší každoroční drakiádě, která se už blíží. Na Medlaňáku se sejdeme v neděli 20.10.2019 od 14:00.
Loni jsme překonali neuvěřitelnou hranici 100 účastníků, takže vás všechny opět očekáváme! Zapojte celou rodinu do příprav a vrhněte se na výrobu draka a upečte vaši oblíbenou buchtu. My vám za to připravíme pohodové odpoledne s grilovačkou. Kromě spolupráce při pouštění draků se můžete zdokonalit i ve hře Mölkky, která se stala už tradičním zpestřením. Letos se s dětmi v oddíle touláme v pohádkách, a tak na drakiádě oceníme, který DRÁČEK MRÁČEK bude mít tu nejkrásnější mašli.
Obrázek
Lakros
Autor: Rogi
Dne: 02.10.2019
První akce SPTO započítávaná do Zelené Ligy SPTO, ve které náš oddíl loni obsadil třetí místo, se uskuteční 5. 10. 2019. Bude se jednat o turnaj minimálně pěti a vícečlenných družstev v indiánské hře Lakros. Nejlepší týmy ze základních skupin pak postoupí do nadstavbové části do bojů o medaile. Turnaj smíšených týmů proběhne na volném travnatém prostranství v Mariánském údolí. Jeden zápas bude mít dva desetiminutové poločasy.
Doufáme, že našimi výsledky ve všech pěti věkových kategoriích dobře odstartujeme do nového ročníku ZL SPTO.
Více informací o akci a oddílovém srazu naleznete v přiloženém zvadle.
Obrázek
Nácvik na Lakros
Autor: Rogi
Dne: 25.09.2019
První soutěž aktuálního ročníku Zelené ligy SPTO v sobotu 5. 10. 2019 se nezadržitelně blíží. Bude se jednat o novátorský turnaj v indiánské hře Lakros.
Ve větším měřítku jsme se jí věnovali na táboře, ale protože ne všechny děti na něm byly a na schůzkách toho prostoru není až tolik, tak jsme se rozhodli tento pátek 27. 9. 2019 uspořádat speciální trénink, kde procvičíme různé dovednosti s lakrosovou holí i samotnou hru.
Mladší družina Flagro bude mít sraz před klubovnou v 16:00 a návrat na totéž místo v 17:15.
Starší družina Ferax a starší i vedoucí a instruktoři se tamtéž sejdou v 17:15 a končit by měli v 18:30.
Obrázek
Zahájení nového oddílového roku 2019/2020
Autor: Rogi
Dne: 01.09.2020
Nový oddílový rok začneme 11.9.2019 středečními zahajovacími schůzkami družin Ferax a Flagro. Nejdříve se sejde Flagro a to v čase 16:00 - 17:30. Od 17:45 do 19:30 pak přijde na řadu na Ferax. Činnost bohužel ukončila nejmladší družinka Tarbíků. Některé děti z ní však přejdou již do Flagra.
První soutěž SPTO - Lakros - je pak plánována v sobotu 5.10.2019. Jaká uskalí nás na tomto turnaji čekají si vyzkoušíme v pátek 27.9.2019 na velkém nácviku. Na termíny ostatních akcí se podívejte v termináři.
Obrázek
Minigolf
Autor: Rogi
Dne: 17.06.2019
Na posledních středečních schůzkách v aktuálním školním roce - 19.6.2019 - půjdeme s dětmi na minigolf na Stadion na Kounicově ulici. Snad nám to s holemi a míčky půjde a závěrečné schůzky obou družin si tak patřičně užijeme. Kde a kdy přesně má která družina sraz, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Závěrečná výprava - Sázava
Autor: Rogi
Dne: 14.06.2019
Konec školního i toho oddílového roku se nezadržitelně blíží a my už se chystáme na Závěrečnou výpravu. Ve dnech 21.-23.6.2019 se vydáme a řeku Sázavu, kterou si v sobotu sjedeme po dvojicích ve vypůjčených kánoích nebo nafukovacích lodích. Nasedneme těsně za Stvořidly a poplujeme přes Ledeč až k Budčicím. Krom sjezdu řeky se zde pokusíme zachránit i poslední zbývající kontinent a tím i celý svět. V neděli pak vyhodnotíme celoroční snažení v oddíle a dětem předáme ceny. Více informací je v přiloženém zvadle.
Obrázek
Květinový den
Autor: Rogi
Dne: 13.05.2019
23. ročník sbírkové akce známé pod jménem Květinový den proběhne ve středu 15.5.2019 a náš oddíl do ní bude, jako každoročně, zapojen. Zastoupena bude především družina Ferax, která již nebude mít odpoledne klasickou schůzku. Schůzka Flagra bude beze změny a proběhne standatdně (16:00 - 17:30).
Překonat výběr loňských cca 90 000,- na boj proti rakovině bude velká výzva, ale pokusíme se! Letošní téma jsou nádorová onemocnění plic.
Pionýr PTO Dobrý oddíl Opravdu dobrý tábor Jihomoravský kraj Brno