Aktuality
Obrázek
Bruslení po družinách - leden
Autor: Rogi
Dne: 14.01.2022
V rámci třetích lednových schůzek půjdeme s dětmi bruslit. Obě družiny, jak úterní Ferax, tak středeční Flagro, budou mít sraz přímo před stadionem na Vodově ulici. Podrobnější informace jsou uvedeny v přiloženém (dvojitém) zvadle. Čtěte, prosím, pozorně časy srazů!
Obrázek
Nový rok - PF 2022
Autor: Rogi
Dne: 31.12.2021
Nový rok plný pohody a úžasných zážitků přeje všem oddíl Phoenix. Snad bude lepší než ten minulý a s dětmi v něm zažijeme plno společných chvil.
První středeční schůzky s letopočtem 2022 jsou naplánovány na 4. 1. 2022 (Ferax) a 5. 1. 2022 (Flagro).
Obrázek
Bruslení po družinách - prosinec
Autor: Rogi
Dne: 20.12.2021
Na úplně posledních schůzkách v tomto kalendářním roce půjdeme s dětmi bruslit. Obě družiny, jak úterní Ferax, tak středeční Flagro, budou mít sraz přímo před stadionem na Vodově ulici. Podrobnější informace jsou uvedeny v přiloženém (dvojitém) zvadle. Čtěte, prosím, pozorně časy srazů!
Obrázek
Vánočka - oddílová oslava Vánoc a Silvestra
Autor: Rogi
Dne: 10.12.2021
Poslední velkou vícedenní akcí v roce 2021 bude Vánoční výprava. Vánoce i oddílového silvestra strávíme s dětmi ve dnech 17.-19.12.2021 v DDM Vracov. Kromě her a svátečních zvyků vyrazíme i na půldenní výlet po okolí. Více informací hledejte v přiloženém zvadle.
Obrázek
Mikulášská besídka
Autor: Rogi
Dne: 26.11.2021
Už to tak vypadá, že i letos k nám na schůzku Flagra zavítá Mikuláš se svými pomocníky. Ta se bude konat ve středu 1.12.2021 ve třídě na gymnáziu na Slovanském náměstí. Starší družina Ferax je zvána též, ale ta bude mít v úterý navíc pohodovou schůzku klasicky v klubovně.
Uvidíme, zda byly všechny děti celý rok hodné a jestli dostanou odměnu nebo je odnese čert. Více o akci i o tom, co mají mít děti s sebou, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Vánoční dílny oddílových družin
Autor: Rogi
Dne: 29.11.2021
Za nedlouho nám již začíná adventní čas, proto jsme opět po roční odmlce pro děti připravili vánoční dílny. Ty proběhnou ve středu 24. 11. 2021 v rámci oddílových schůzek družiny Flagro. Budeme si moci vyrobit adventní věnec, svícny i další drobné vánoční ozdoby.
Tentokráte se, jako v minulých letech, nebudeme přesouvat Bystrce, ale dílnu nám zahradnictví Carex připraví přímo v Králově Poli na gymnáziu na Slovanském náměstí.
Všichni, tzn. že i družina Ferax, je zvána na místo srazu u klubovny. Více informací o akci můžete čerpat z přiloženého zvadla.
Obrázek
Aquapark Olomouc
Autor: Rogi
Dne: 11.11.2021
Po roční odmlce se opět vydáme s dětmi do aquaparku. Tentokrát padla volba na ten v Olomouci. Kromě dovádění ve vodě se v sobotu 13. 11. 2021 také podíváme do skleníků s palmami a dalšími tropickými a subtropickými rostlinami. Více informací o výletu motivovaného objevováním tajemné podvodní civilizace můžete čerpat z přiloženého zvadla.
Obrázek
Lampionový průvod družiny Flagro
Autor: Rogi
Dne: 08.11.2021
Lampionové průvody se staly nedílnou součástí našeho oddílového termináře a po roční pauze se k nim opět vrátíme. Družina Flagro (Fortis + Fidelis) na krátké vycházce pomůžeme starému pirátovi Bezrakovi, který nás snad za naše snažení náležitě odmění. Pozor však na místo a čas srazu a návratu, které zjistíte z přiloženého zvadla. Tamtéž se dozvíte, co všechno je potřeba mít s sebou.
Obrázek
Podzimky v Krucemburku
Autor: Rogi
Dne: 22.10.2021
Na letošní Podzimní prázdniny opět vyrazíme s dětmi na Vysočinu, už potřetí do Krucemburku. Zde budeme ubytovaní v místní Základní škole. V závislosti na různých karanténních opatřeních to bude tentokráte jen v celkové délce čtyř dní (28. - 31. 10. 2021). Zažijeme nejedno pirátské dobrodružství a zamíříme na tajemný ostrov. Zahrajeme si nejednu akční hru, zapojíme kreativní myšlení a také si vyšlápneme na celodenní výlet do nádherného údolí Doubravy. Další informace se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Rodinná drakiáda
Autor: Rogi
Dne: 12.10.2021
Po roční přestávce Vás opět přivítáme na Medlaňáku, kde společně strávíme příjemné odpoledne. Kromě tmelení Vaší rodiny budeme tmelit i tu oddílovou, když máme tu možnost se zase potkat naživo. Letos naše nezávislá a nepodplatitelná porota bude pokukovat po nejlépe sladěném pirátském týmu, tak na to myslete při vymýšlení rodinného outfitu.
Pouštění draků, souboj týmů ve hře Mölkky, ochutnávka domácích buchet, čaj na zahřátí nebo klobásky rovnou z grilu. To si nemůžete nechat ujít!
Obrázek
Příprava na akci Za psem
Autor: Rogi
Dne: 08.10.2021
Poslední mimořádná příprava na sobotní šifrovací soutěž Za psem se uskuteční v pátek 8. 10. 2021 v klubovně.
Kategorie M a S (2011 a mladší; 2007 – 2010) – mladší a starší – bude mít sraz v 17:00 a v klubovně by měla by končit v 18:30.
Kategorie R (2002 – 2006) – rádci – se sejdou v 18:30.
Obrázek
Za psem - šifrovací terénní hra
Autor: Rogi
Dne: 01.10.2021
První akce SPTO započítávaná do Zelené Ligy, kterou naposledy náš oddíl senzačně vyhrál, se uskuteční 9. 10. 2021. Bude se jednat o terénní šifrovací hru tří – čtyř členných družstev. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích. Hra se skládá z určitého počtu stanovišť se šiframi. Vyluštěním šifry se hlídka dozví polohu následujícího stanoviště. Vyhrává ten tým, který se nejlépe popere s nástrahami celé hry a jako první zdárně vyřeší závěrečný úkol.
Doufáme, že se sejdeme v co největším počtu a stejně jako v minulém ročníku zabojujeme o přední umístění v Zelené lize. Snad nám budou šifry svědčit!
Více informací o akci se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Květinový den 2021
Autor: Rogi
Dne: 26.09.2021
Obrázek
První oddílový výlet v tomto školním roce
Autor: Rogi
Dne: 23.09.2021
První oddílový výlet v novém školním roce je tady! Využijeme pro něj státní svátek 28. září a vydáme se do Rudky u Kunštátu, kde navštívíme Jeskyni Blanických rytířů, smyslovou zahradu a Burianovu rozhlednu a projdeme se přírodou v okolí Kunštátu a Letovic, kde zahrajeme i pár her s námořnickou tematikou. Ta nám bude motivačně prostupovat celým rokem. Více informací k akci získáte z připojeného zvadla.
Obrázek
Zahajovací schůzky v oddílovém roce 2021/2022
Autor: Rogi
Dne: 14.09.2021
Obrázek
Zahájení nového oddílového roku 2021/2022
Autor: Rogi
Dne: 31.08.2021
Obrázek
Závěrečná výprava - Ketkovice
Autor: Rogi
Dne: 28.06.2021
Přidej se k nám na první, a taky poslední, výpravu v tomto školním roce. Společně se pokusíme zvládnout všechny pirátské zkoušky pro získání osvědčení k vyplutí na širé moře. Kromě tematických her a zpívání u táboráku nás čeká vyhodnocení celoroční motivace a odměna za zvládnutí tak náročného roku. To vše se bude konat na obnovené pionýrské chatě na soutoku řek v Údolí Oslavy a Chvojnice u Ketkovic poslední červnový víkend. Vše další potřebné je možno vyzvědět z níže přiloženého zvadla.
Obrázek
Minigolf
Autor: Rogi
Dne: 21.06.2021
Na posledních středečních schůzkách v aktuálním školním roce - 23.6.2021 - půjdeme s dětmi na minigolf. Tentokráte už bohužel ne na Stadion na Kounicově ulici, který je právě v demolici, ale na Lesnou. Snad se nám tam bude líbit, snad nám to s holemi a míčky půjde pěkně od ruky a závěrečné schůzky obou družin si tak patřičně užijeme. Kde a kdy přesně má která družina sraz, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Čištění studánek - první jednodeňák
Autor: Rogi
Dne: 03.06.2021
Nepovedlo se nám to na první jarní den letos, nepovedlo se nám to na první jarní den ani loni, tak „naši“ studánku U Srnce nad Adamovem zkusíme vyčistit alespoň nyní v červnu.
Na tomto prvním výletě (ze dvou červnových plánovaných) po dlouhé nucené pauze ujdeme něco málo přes 8 kilometrů, zkontrolujeme oddílovou kešku, zbavíme studánku a její koryto nečistot a opečeme si špekáčky a jiné pochutiny.
Kromě výše zmíněného si také zahrajeme pár her a hlavně, hlavně vyrazíme do přírody společně, jak Flagro, Ferax, tak i vedoucí.
Více informací k akci získáte z připojeného zvadla.
Obrázek
Obnovení schůzkové oddílové činnosti
Autor: Rogi
Dne: 25.05.2021
Obrázek
Pionýři do vesmíru
Autor: Rogi
Dne: 24.05.2021
Obrázek
Jarní oddílová PHOtosoutěž
Autor: Rogi
Dne: 20.04.2021
Obrázek
Ukliďme Česko - pokračování
Autor: Rogi
Dne: 09.04.2021
V sobotu 10. 4. 2021 má skončit naše termínovaná oddílová akce UKLIĎME ČESKO. V této chvíli bychom moc chtěli poděkovat všem rodinám i oddílovým vedoucím, kteří se do teď zapojili.
Spolu s ostatními oddíly SPTO však v těchto sběrných akcích můžeme pokračovat až do víkendu 24. - 25. 4. 2021. Vše ostatní platí dle našich původních propozic.
Doufáme, že touto zprávou aktivizujeme především rodiny a děti ze starší družiny FERAX, protože FLAGRO zde vyhrává na plné čáře! Zahanbit se určitě nenechají ani ostatní vedoucí.
Jestli jste už pomoci přírodě vyrazili a my o tom ještě nevíme nebo se teprve chystáte, prosím, dejte nám o tom vědět nějakou tou fotkou a drobnou statistikou.
Obrázek
Ukliďme Česko
Autor: Rogi
Dne: 25.03.2021
Obrázek
Jarní prázdniny + setrvání u on-line schůzek
Autor: Rogi
Dne: 23.02.2021
V týdnu JARNÍCH PRÁZDNIN (22.-26.2.2021) nebudou probíhat žádné schůzky. S dětmi se tedy uvidíme až v březnu, konkrétně 3. 3. 2021. Vzhledem k tomu, že se situace nijak nezlepšuje a opatření zůstávají v platnosti, ani my zatím v naší činnosti neplánujeme žádné změny a setkávat se budeme nadále on-line. Nebudou probíhat ani žádné prezenční akce. Doufáme však, že si děti prázdniny užijí, jak jen to půjde. Naplnit volný čas mohou třeba pionýrskými výzvami nebo úkoly z dalšího pionýrského projektu Babi, dědo...
Obrázek
Babi, dědo...
Autor: Rogi
Dne: 23.02.2021
Zapojení do celopionýrského projektu, kde děti zjišťují informace od babiček nebo dědečků a to buď vlastních nebo půjčených, povídají si s nimi, co se vše se dělo v různých obdobích jejich života, co je zajímalo nebo ovlivňovalo a společně vybírají úkol, který by mohli splnit, je jednoduché. Více zjistíte přímo na portálu projektu BABI, DĚDO.... Na vylosované děti, či jejich neregistrované kamarády i seniory čekají zajímavé ceny. Vše je dlouhodobějšího charakteru oproti dalšímu pionýrskému projektu PŘIJMI VÝZVU.
Obrázek
Přijmi výzvu
Autor: Rogi
Dne: 23.02.2021
Obrázek
Světový den boje proti rakovině
Autor: Rogi
Dne: 04.02.2021
Světový den boje proti rakovině připadá každoročně na 4. únor a rok 2021 je závěrem tříleté kampaně, která nese heslo „I am, I will“. Jeho cílem je zvýšit povědomí o problematice nádorových onemocnění. Náš oddíl se loni zapojil do boje proti této nemoci 30. září 2020 účastí na sbírkové akci Český den proti rakovině. Připomenout si, co naši dobrovolníci vše absolvovali a kolik vybrali peněz, můžete v článku s fotogalerií i v přiloženém souboru "Poděkování za spolupráci a podporu" od Ligy proti rakovině Praha.
Obrázek
Vyhodnocení podzimní oddílové PHOtosoutěže
Autor: Rogi
Dne: 01.02.2021
Obrázek
Nový rok - PF 2021
Autor: Rogi
Dne: 03.01.2021
Nový rok plný pohody a úžasných zážitků přeje všem oddíl Phoenix. Snad bude lepší než ten minulý a s dětmi v něm zažijeme plno společných chvil.
První středeční schůzky s letopočtem 2021 jsou naplánovány na 6. ledna, nadále však budeme díky koronavirovým opatřením pokračovat ON-LINE formou. Na platformě Google Meet se sejdeme jak s Flagrem, tak s Feraxem v obvyklých časech.
Obrázek
Zrušení Vánoční akce
Autor: Rogi
Dne: 19.12.2020
Do poslední chvíle jsme doufali, že bychom zorganizovali, když už ne Vánoční vícedenní výpravu, tak alespoň nějaký ten jednodenní výlet nebo vycházku o víkendu 19. - 20. 12. 2020. Bohužel se epidemická situace nezlepšuje, a tak v pondělí 14. 12. 2020 přišla opět staronová vládní opatření, která nám veškerá setkávání zapovídají.
Nejen oddílová akce, kde bychom se s dětmi mohli potkat a alespoň symbolicky oslavit oddílové Vánoce, se tedy letos vůbec neuskuteční.
Pokud to jen trochu bude možné, tak bychom zkusili se s dětmi sejít a předat dárky co nejdříve v následujícím kalendářním roce.
Obrázek
Podzimní oddílová PHOtosoutěž
Autor: Rogi
Dne: 19.11.2020
Pro zpestření téhle nelehké doby jsme se rozhodli uspořádat Podzimní fotosoutěž, které se mohou s dětmi účastnit celé rodiny. Nejdůležitější podmínkou je, aby na snímcích s podzimní tématikou byli vidět soutěžící. Každý může poslat pouze jednu fotku na oddílový email 63ptophoenix@seznam.cz do 21. 12. 2020. Vyhlášeny a oceněny budou tři snímky ve třech věkových kategoriích (Flagro, Ferax a vedoucí + instruktoři). Přesná pravidla najdete v přiloženém zvadle. Zasláním fotek souhlasíte se zveřejněním na oddílovém webu a Facebooku.
Moc se těšíme na Vaše fotky a doufáme, že Vám soutěž zpříjemní podzimní procházky.
Obrázek
Schůzky on-line
Autor: Rogi
Dne: 20.10.2020
Obrázek
Pozastavení oddílové činnosti
Autor: Rogi
Dne: 10.10.2020
Obrázek
Oddílová činnost v nouzovém stavu
Autor: Rogi
Dne: 08.10.2020
Obrázek
Zrušení schůzky družiny Ferax dne 30.9.2020
Autor: Rogi
Dne: 29.09.2020
Z důvodu celodenního zapojení většiny dětí a vedoucích z družiny Ferax do Květinového dne 30.9.2020, jsme se rozhodli, že tento den zrušíme klasickou schůzku. Se staršími dětmi se tedy potkáme až za týden – ve středu 7.10.2020.
Obrázek
Květinový den
Autor: Rogi
Dne: 29.09.2020
Obrázek
Zahajovací schůzky v oddílovém roce 2020/2021
Autor: Rogi
Dne: 08.09.2020
Družinové schůzky v novém oddílovém roce započnou 16.9.2020. A nakonec se budou konat pouze ve středu. Flagro se tedy dělit nebude. Příští středu tak očekáváme na zahajovacích schůzkách nejprve mladší děti z Flagra v čase 16:00 - 17:30 a poté děti starší z Feraxu v čase 17:45 - 19:30.
O další akce je doplněn i oddílový terminář, tak se nezapomeňte podívat a data zapsat do svých rodinných kalendářů.
Obrázek
Zahájení nového oddílového roku 2020/2021
Autor: Rogi
Dne: 01.09.2020
Nový oddílový rok začneme ve třetím zářijovém týdnu zahajovacími schůzkami družin Ferax i Flagro. Pokud se nám velmi početnou družinu Flagro podaří plánovaně rozdělit ve dví, tak se její první část sejde pravděpodobně v úterý v čase 16:30 - 18:00. Ve středu přijde na řadu její druhá část a to v čase 16:00 - 17:30. Od 17:45 do 19:30 pak naváže třetí schůzkou starší Ferax.
První soutěž SPTO – šifrovací hra Za psem – je pak plánována na sobotu 10.10.2020. Na termíny ostatních známých akcí se podívejte do termináře, který bude průběžně doplňován.
Doufejme, že tento rok bude co nejméně ovlivněn koronavirovou situací a my si jej s dětmi budeme moci společně užít více než ten minulý.