Aktuality
Obrázek
První oddílový výlet v tomto školním roce
Autor: Rogi
Dne: 24.09.2022
První oddílový výlet v novém školním roce je tady! Využijeme pro něj státní svátek 28. září a vydáme se do slovanského hradiště v Mikulčicích. Na cca třináctikilometrové trase navštívíme muzeum, vyhlídkovou věž i archeologické naleziště. Zahrajeme i pár her s indiánskou tematikou. Ta nám bude motivačně prostupovat celým rokem. Více informací k akci získáte z připojeného zvadla.
Obrázek
Zahajovací schůzky v oddílovém roce 2022/2023
Autor: Rogi
Dne: 12.09.2022
Družinové schůzky v novém oddílovém roce započnou 13. a 14. 9. 2022.
Na úterý jsme nově přesunuli mladší část družiny Flagro - FIDELIS. Schůzky se budou konat v čase 16:30 - 18:15.
Ve středu se pak bude scházet starší a početnější část družiny Flagro - FORTIS. Na její schůzky budou děti docházet v čase 16:15 - 18:00.
Po roce se pak opět na středu vrací schůzky nejstarší družiny FERAX. Ta přijde na řadu v 18:15 - 19:45.
Všechny družiny se budou scházet před klubovnou na Srbské ulici 15a a dle počasí a denní doby pak budou vyrážet do některého z královopolských parků nebo zůstanou v klubovně.
Obrázek
Nejmladší družinka Fidelis hledá nové členy!
Autor: Rogi
Dne: 05.09.2022
Obrázek
Minigolf na Lesné
Autor: Rogi
Dne: 16.06.2022
Na posledních úterních i středečních schůzkách v aktuálním školním roce - 21.6.2022 a 22.6.2022 - půjdeme s dětmi na minigolf. Už podruhé zavítáme do hracího areálu na Lesné. Snad nám to s holemi a míčky půjde pěkně od ruky a závěrečné schůzky všech tří družin si tak patřičně užijeme. Kde a kdy přesně má která družina sraz, se dozvíte z přiloženého zvadla - čtete pozorně!
Obrázek
Vlajkovaná
Autor: Rogi
Dne: 16.06.2022
Obrázek
Závěrečná výprava - Morava
Autor: Rogi
Dne: 09.06.2022
Na naší letošní poslední oddílové výpravě se o víkendu 17. - 19. 6. 2022 vydáme brázdit vody řeky Moravy, kterou sjedeme ve vypůjčených nafukovacích lodích. V sobotu poplujeme z Postřelmova do tábořiště Vila Háj, což bude přibližně 17 km s obtížností ZWC. Na této plavbě budeme hledat bájný Valinorský poklad. V neděli pak, na závěr akce, vyhlásíme výsledky celoročního snažení dětí v oddíle.
Obrázek
Sraz PTO 2022 - Wilsonka
Autor: Rogi
Dne: 21.05.2022
O víkendu 27.-29.5.2022 se uskuteční každoroční Sraz pionýrských tábornických oddílů s konečným vyhlášením Zelené ligy.
Letošní setkání oddílů pod stany motivované piráty, což nám zapadá i do celoročního zaměření, proběhne v autocampu Wilsonka na Dalešické přehradě. Více informací o třídenní akci, která bude protkána nejrůznějšími hrami i vařením na ohni, je v přiloženém zvadle.
Obrázek
Květinový den 2022
Autor: Rogi
Dne: 11.05.2022
Obrázek
Cyklovýlet
Autor: Otec
Dne: 11.05.2022
Po několika letech, kdy jsme kvůli Covidu nemohli, zopakujeme výpravu na kolech. Cyklovýlet 13. - 15. 5. 2022 strávíme v oblasti mezi Oderskými vrchy a Nízkým Jeseníkem. Podle výkonnosti budeme rozděleni na dvě skupiny s různými trasami. Kdo si tipne, kolik tentokrát ujedeme kilometrů? Překonáme znovu stovku? Více informací můžete získat z přiloženého zvadla.
Obrázek
Setonův závod - akce ZL SPTO
Autor: Rogi
Dne: 26.04.2022
Po zářijové šifrovací soutěži Za psem, která měla cílový prostor také v Žebětíne, figuruje náš oddíl ve výsledkové listině Zelené ligy SPTO na krásném prvním místě. Náskok máme skoro přes patnáct bodů na druhý 176. PTO Vlčata a další patnáct na 32. Severku. Na Setonově závodu můžeme potvrdit naše kvality a zkusíme tuto pozici udržet. Odolat náporu ostatních oddílů z dalších řad ale bude velice těžké. Proto doufáme, že se s Vámi se všemi v sobotu uvidíme a ukážeme ostatním, co všechno umíme. Takže si pořádně zopakujte morseovku, květinky, zvířátka, mapové značky, uzly, první pomoc, práci s mapou a buzolou, signalizaci, hod na cíl i JŘ. Zkuste si též přišít knoflík.
Obrázek
Velikonoční výprava - Čučice 2022
Autor: Rogi
Dne: 08.04.2022
Svátky jara v polovině dubna strávíme již podruhé na faře v Čučicích a v okolních lesích přírodního parku Oslava. Během čtyř dnů v období 14. - 17. 4. 2022 se ponoříme do celoroční motivace, kdy budeme pátrat po vytouženém pokladu a pracovat na vylepšení našich lodí. Budeme též zkoumat zapomenuté technologie dávných kultur, kdysi sídlících až v severovýchodním koutě známých moří. Také si vyrobíme jedno velikonoční překvapení, přiučíme se něco málo na Setonův závod a nachodíme a naběháme nemalou porci kilometrů při akčních hrách a výletě v přírodě.
Obrázek
Čištění studánek - Adamov
Autor: Rogi
Dne: 16.03.2022
Už dva roky se nám nepovedlo díky pandemické situaci navštívit „naši“ studánku U Srnce v tradičním termínu. Zdařilo se nám to až loni v červnu. Od té doby však uplynul nějaký ten pátek a studánka bude potřebovat opět trochu vyčistit. Zahnat zimu a přivítat jaro tentokráte zvládneme přesně při jarní rovnodennosti.
Na tomto výletě ujdeme něco málo přes 8 kilometrů, zkontrolujeme oddílovou kešku, zbavíme studánku a její koryto nečistot, opečeme si špekáčky a jiné pochutiny, a také si zahrajeme pár her a užijeme si krásné přírody Moravského Krasu.
Více informací k akci získáte z připojeného zvadla.
Obrázek
Karnevalová schůzka družiny Flagro
Autor: Rogi
Dne: 20.02.2022
Původně měl být karneval pro děti odměnou za absolvování soutěže v Deskových hrách, která musela být bohužel kvůli pandemické situaci zrušena.
Nicméně v uspořádání karnevalu v rámci středečních oddílových schůzek dne 23. 2. 2022 na gymnáziu na Slovanském náměstí nám tahle skutečnost nebrání a s dětmi se tak sejdeme v 16:30 přímo před budovou.
Nezapomeňte s sebou libovolný kostým, pití a psací potřeby. Více informací je pak v přiloženém zvadle.
Obrázek
Deskové hry - zrušení akce
Autor: Rogi
Dne: 13.02.2022
Bohužel nám epidemiologická situace stále nepřeje a plánovaná soutěž Zelené ligy SPTO v Deskových hrách v sobotu 19. 2. 2022 byla zrušena. KHS JmK vyhodnotila pořádání akce jako rizikové. Turnaj se nejspíše odehraje za rok v obdobném termínu. Náš oddíl místo Deskovek neplánuje žádnou náhradní akci.
Obrázek
Sloup - jednodenní výlet
Autor: Rogi
Dne: 29.01.2022
Zatímco Ferax bude na víkend (4. - 6. 2. 2022) v Kopřivnici, tak Flagro podnikne výlet o jednodenních Pololetních prázdninách do Sloupu. 4. 2. 2022 tam navštíví Sloupsko-šošůvské jeskyně a pak se vydá Pustým žlebem až k Macoše. Na zhruba jedenáctikilometrové trase se podívá i do světoznámé propasti nebo na zříceninu hradu Blansek.
V naší plavbě oddílovým rokem budeme pokračovat do ledového území a pokud se vypořádáme s obrovskými ledovými krami, možná se dostaneme i do bájné podmořské jeskyně.
Vítány jsou též i starší děti, co nemohou jet do Kopřivnice. Podrobnosti o akci samotné jsou pak v přiloženém zvadle.
Obrázek
Ledová Kopřivnice
Autor: Rogi
Dne: 27.01.2022
Stejně jako v minulých letech, tak i nyní se o Pololetních prázdninách (4. 2. - 6. 2. 2022) vydáme s dětmi z družiny Ferax poznávat jedno z měst České republiky. V Praze už jsme byli několikrát, v Ostravě posledně, ale tentokrát budeme mít podobný směr. Letos zavítáme do Kopřivnice.
A na co se lze těšit? Zajdeme se třeba podívat na proslulé osobní a nákladní automobily Tatra, do muzea Fojtství i na Slovenskou Strelu. Navštívíme i nedaleký Štramberk s rozhlednou na Bílé hoře i jeskyní Šipka. Více v přiloženém zvadle.
Obrázek
Bruslení po družinách - leden
Autor: Rogi
Dne: 14.01.2022
V rámci třetích lednových schůzek půjdeme s dětmi bruslit. Obě družiny, jak úterní Ferax, tak středeční Flagro, budou mít sraz přímo před stadionem na Vodově ulici. Podrobnější informace jsou uvedeny v přiloženém (dvojitém) zvadle. Čtěte, prosím, pozorně časy srazů!
Obrázek
Nový rok - PF 2022
Autor: Rogi
Dne: 31.12.2021
Nový rok plný pohody a úžasných zážitků přeje všem oddíl Phoenix. Snad bude lepší než ten minulý a s dětmi v něm zažijeme plno společných chvil.
První středeční schůzky s letopočtem 2022 jsou naplánovány na 4. 1. 2022 (Ferax) a 5. 1. 2022 (Flagro).
Obrázek
Bruslení po družinách - prosinec
Autor: Rogi
Dne: 20.12.2021
Na úplně posledních schůzkách v tomto kalendářním roce půjdeme s dětmi bruslit. Obě družiny, jak úterní Ferax, tak středeční Flagro, budou mít sraz přímo před stadionem na Vodově ulici. Podrobnější informace jsou uvedeny v přiloženém (dvojitém) zvadle. Čtěte, prosím, pozorně časy srazů!
Obrázek
Vánočka - oddílová oslava Vánoc a Silvestra
Autor: Rogi
Dne: 10.12.2021
Poslední velkou vícedenní akcí v roce 2021 bude Vánoční výprava. Vánoce i oddílového silvestra strávíme s dětmi ve dnech 17.-19.12.2021 v DDM Vracov. Kromě her a svátečních zvyků vyrazíme i na půldenní výlet po okolí. Více informací hledejte v přiloženém zvadle.
Obrázek
Mikulášská besídka
Autor: Rogi
Dne: 26.11.2021
Už to tak vypadá, že i letos k nám na schůzku Flagra zavítá Mikuláš se svými pomocníky. Ta se bude konat ve středu 1.12.2021 ve třídě na gymnáziu na Slovanském náměstí. Starší družina Ferax je zvána též, ale ta bude mít v úterý navíc pohodovou schůzku klasicky v klubovně.
Uvidíme, zda byly všechny děti celý rok hodné a jestli dostanou odměnu nebo je odnese čert. Více o akci i o tom, co mají mít děti s sebou, se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Vánoční dílny oddílových družin
Autor: Rogi
Dne: 29.11.2021
Za nedlouho nám již začíná adventní čas, proto jsme opět po roční odmlce pro děti připravili vánoční dílny. Ty proběhnou ve středu 24. 11. 2021 v rámci oddílových schůzek družiny Flagro. Budeme si moci vyrobit adventní věnec, svícny i další drobné vánoční ozdoby.
Tentokráte se, jako v minulých letech, nebudeme přesouvat Bystrce, ale dílnu nám zahradnictví Carex připraví přímo v Králově Poli na gymnáziu na Slovanském náměstí.
Všichni, tzn. že i družina Ferax, je zvána na místo srazu u klubovny. Více informací o akci můžete čerpat z přiloženého zvadla.
Obrázek
Aquapark Olomouc
Autor: Rogi
Dne: 11.11.2021
Po roční odmlce se opět vydáme s dětmi do aquaparku. Tentokrát padla volba na ten v Olomouci. Kromě dovádění ve vodě se v sobotu 13. 11. 2021 také podíváme do skleníků s palmami a dalšími tropickými a subtropickými rostlinami. Více informací o výletu motivovaného objevováním tajemné podvodní civilizace můžete čerpat z přiloženého zvadla.
Obrázek
Lampionový průvod družiny Flagro
Autor: Rogi
Dne: 08.11.2021
Lampionové průvody se staly nedílnou součástí našeho oddílového termináře a po roční pauze se k nim opět vrátíme. Družina Flagro (Fortis + Fidelis) na krátké vycházce pomůžeme starému pirátovi Bezrakovi, který nás snad za naše snažení náležitě odmění. Pozor však na místo a čas srazu a návratu, které zjistíte z přiloženého zvadla. Tamtéž se dozvíte, co všechno je potřeba mít s sebou.
Obrázek
Podzimky v Krucemburku
Autor: Rogi
Dne: 22.10.2021
Na letošní Podzimní prázdniny opět vyrazíme s dětmi na Vysočinu, už potřetí do Krucemburku. Zde budeme ubytovaní v místní Základní škole. V závislosti na různých karanténních opatřeních to bude tentokráte jen v celkové délce čtyř dní (28. - 31. 10. 2021). Zažijeme nejedno pirátské dobrodružství a zamíříme na tajemný ostrov. Zahrajeme si nejednu akční hru, zapojíme kreativní myšlení a také si vyšlápneme na celodenní výlet do nádherného údolí Doubravy. Další informace se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Rodinná drakiáda
Autor: Rogi
Dne: 12.10.2021
Po roční přestávce Vás opět přivítáme na Medlaňáku, kde společně strávíme příjemné odpoledne. Kromě tmelení Vaší rodiny budeme tmelit i tu oddílovou, když máme tu možnost se zase potkat naživo. Letos naše nezávislá a nepodplatitelná porota bude pokukovat po nejlépe sladěném pirátském týmu, tak na to myslete při vymýšlení rodinného outfitu.
Pouštění draků, souboj týmů ve hře Mölkky, ochutnávka domácích buchet, čaj na zahřátí nebo klobásky rovnou z grilu. To si nemůžete nechat ujít!
Obrázek
Příprava na akci Za psem
Autor: Rogi
Dne: 08.10.2021
Poslední mimořádná příprava na sobotní šifrovací soutěž Za psem se uskuteční v pátek 8. 10. 2021 v klubovně.
Kategorie M a S (2011 a mladší; 2007 – 2010) – mladší a starší – bude mít sraz v 17:00 a v klubovně by měla by končit v 18:30.
Kategorie R (2002 – 2006) – rádci – se sejdou v 18:30.
Obrázek
Za psem - šifrovací terénní hra
Autor: Rogi
Dne: 01.10.2021
První akce SPTO započítávaná do Zelené Ligy, kterou naposledy náš oddíl senzačně vyhrál, se uskuteční 9. 10. 2021. Bude se jednat o terénní šifrovací hru tří – čtyř členných družstev. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích. Hra se skládá z určitého počtu stanovišť se šiframi. Vyluštěním šifry se hlídka dozví polohu následujícího stanoviště. Vyhrává ten tým, který se nejlépe popere s nástrahami celé hry a jako první zdárně vyřeší závěrečný úkol.
Doufáme, že se sejdeme v co největším počtu a stejně jako v minulém ročníku zabojujeme o přední umístění v Zelené lize. Snad nám budou šifry svědčit!
Více informací o akci se dozvíte z přiloženého zvadla.
Obrázek
Květinový den 2021
Autor: Rogi
Dne: 26.09.2021